Naše akcie » 2% podporte nás

2% podporte nás

01. 02. 2023 2percenta

Vážení rodičia a účastníci našich kurzov, 

dovoľujeme si Vás poprosiť o venovanie 2% z Vašich daní našej plaveckej škole, ktoré môžete každý rok poukázať ľubovoľnému subjektu, ako sme aj my. Radi ich využijeme na kúpu tréningových pomôcok, vybavenie bazéna a na rôzne školenia, ktoré nám zase o niečo pomôžu skvalitniť a zatraktívniť tréningový proces. Potrebné tlačivá si môžete stiahnuť pod týmto textom, prípadné ďalšie informácie Vám radi poskytneme.

Všetkým, ktorých časť daní si nájde cestu k FLIPEROVI veľmi pekne ďakujeme, nesmierne si to vážime.

 

Darovať percentá nie je povinnosťou, ale právom daňovníka. Daňovníci môžu darovať percentá z dane prostredníctvom daňového priznania štandardne do 31. marca (ak si daňové priznanie robíte sámi), čo je posledný deň kedy možno podať daňové priznanie a následne ho osobne alebo poštou doručiť na príslušný daňový úrad.

Iný termín na darovanie platí pre zamestnancov, ktorým daňové priznanie urobil zamestnávateľ. Tí môžu vyhlásenie o darovaní percent z dane urobiť do konca apríla. Vyhlásenie je následne potrebné doručiť na príslušný daňový úrad.

Fyzické osoby, teda zamestnanci aj samostatne zárobkovo činné osoby, ako aj právnické osoby (firmy) môžu dve percentá darovať prostredníctvom daňového priznania. 

Fyzická osoba si môže vybrať len jedného prijímateľa podielu zo zaplatenej dane. Právnické osoby môžu sumu rozdeliť medzi viaceré subjekty.

Zaregistrované organizácie, ktoré financie z 2% daní dostanú, smú tieto prostriedky použiť len na účel, ktorý majú uvedený v predmete činnosti.
V prípade, že svoje 2 % nikomu nevenujete, prepadnú v prospech štátu.