Táto internetová stránka použí­va súbory cookie. Viac informácií­Zavrieť
Naše akcie » 2% podporte nás

2% podporte nás

31. 01. 2018 2percenta

Vážení rodičia a účastníci našich kurzov, 

dovoľujeme si vás poprosť o venovanie našej plaveckej škole 2% z vašich daní, ktoré môžete každý rok poukázať ľubovolnému subjektu, ako sme aj my. Radi ich využijeme na kúpu tréningových pomocok a na rôzne školenia, ktoré nám zase o nieco pomôžu skvalitniť a zatraktívniť tréningový proces. Potrebné tlačivá si môžete stiahnuť nižšie pod týmto textom, prípadné ďaľšie informáceie vám rado poskytne vedenie plaveckej školy.

Všetkým, ktorých časť daní si nájde cestu k FLIPEROVI veľmi pekne ďakujeme, nesmierne si to vážime.

Ako postupovať a tiež ďalšie informácie nájdete na tejto stránke: https://www.dvepercenta.sk/navod.php

Darovať percentá nie je povinnosťou, ale právom daňovníka. Daňovníci môžu darovať percentá z dane prostredníctvom daňového priznania do 31. marca, čo je posledný deň, keď možno podať daňové priznanie. Iný termín na darovanie platí pre zamestnancov, ktorým daňové priznanie urobil zamestnávateľ. Tí môžu vyhlásenie o darovaní percent z dane urobiť do konca apríla. Vyhlásenie je následne potrebné odniesť na príslušný daňový úrad.

Fyzické osoby, teda zamestnanci aj samostatne zárobkovo činní ľudia, ako aj právnické osoby, teda firmy, môžu dve percentá darovať prostredníctvom daňového priznania. Fyzická osoba si môže vybrať len jedného prijímateľa podielu zo zaplatenej dane. Právnické osoby môžu sumu rozdeliť medzi viaceré subjekty.

Zaregistrované organizácie, ktoré financie z 2 % daní dostanú, smú tieto prostriedky použiť len na účel, ktorý majú uvedený v predmete činnosti.
V prípade, že svoje 2 % nikomu nevenujete, prepadnú v prospech štátu.